14.—16. 6. 2024Aleš OgounAdresa

Společenské centrum Úl (bývalé družstvo Včela, naproti konečné tram. č1. )
Frýdlantská 26, Praha 8 , Sídliště Ďáblice 
182 00 Praha 8-Kobylisy

Otevřeno: neděle 10.00–18.00

workshop hraní na Almamoderátor,
původní nástroj vyrobený r. 1981 na AVU a působící v kapele HOGO FOGO, a jako alternativní vernisážový hlukátor.

„Jako uživatel rezidenčního ateliéru ve společenském centru  Úl v Kobylisích  mohu ukázat převážně nově vznikající obrazy. Přízemní místnost nedaleko rušné silnice a zároveň v kolegiálním a programově pestrém prostředí Úlu mi vyhovuje. A i když o útulnosti se tu právě moc mluvit nedá,  doufám, že zde ještě nějakou dobu bude možné malovat.
Moje téma jsou Průniky, intervence a poslední dobou asimilace. Považuji se za koloristu a  již drahnou dobu je můj styl práce založený na významové perspektivě a fragmentální struktuře. Obrazy jsou výsledkem emotivního počátku, obsahového dozrávání a finálních detailů završujících pointu, jako výsledek dlouhého zírání na plátno.
Pokud zavítáte na návštěvu, budete se moci také probrat dobovými katalogy a dokumenty z doby kolem r. 1989 a odpoledne můžete shlédnout i právě probíhající výstavu CUBE  Kristýny Kužvartové v prostoru Výdejna Úl.
Těšim se na  vaši návštěvu!“

 
Doc. akad. mal. Aleš Ogoun (*1954)
AVU u Jana Smetany  1976–1982.
Stáž v Královské akademii Antwerpy 1981.
V osmdesátých letech zaujal originální technikou Lightpainting. Pokusy s technikou integrace NFC 2016 čipů a výstavou 2022 ve virtuální galerii zůstaly v oblasti zkoumání možností. Od r. 1981 uspořádal cca 60 samostatných a přes 100 společných výstav v tuzemsku a pár "venku". Zastoupen v NG Praha, GASK Kutná Hora, MK ČR, privátní galerie a soukromé sbírky. Od r. 1993 také působil jako vysokoškolský pedagog ( RF v Litomyšli, PdF UHK, ARCHIP Praha a do roku 2021 vedl ateliér malby na  Fakultě Ladislava Sutnara v Plzni. Nyní na volné noze.

Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka