Artstudio Lůno

Adresa

Havlinova 1112/4
Praha 8 - Kobylisy

FB Lůna
IG Lůna
FB Artbiomu
Web: Artbiom.cz / artstudioluno.cz

Otevřeno: neděle 14.00 - 17.30

Artstudio Lůno a platforma Artbiom spolu vytvořily program pro děti a rodiče. Můžete se těšit na malování pod vedením malířky Kateřiny Ondruškové a teoretičky a kurátorky Terezy Novákové z platformy Artbiom. Program bude probíhat od 14:00 do 17:30 formou otevřeného ateliéru a coworkingové dílny. Můžete si s dětmi něco namalovat, užít si legraci a strávit příjemný den i díky blízkému hřišti a cukrárně. Už se na vás moc těší!Artstudio Lůno vzniklo z touhy po místě, které široce přesahuje nabídku tvořivých kurzů, jak je běžně známe. Jejich vizí je vytvořit kreativní místo plné pohody a bezpečí s důrazem na individuálnost každého z vás. Chtějí podpořit komunitu rodičů i prarodičů nejen Prahy 8, kteří hledají místo, kde budou moct tvořit spolu se svými dětmi, vnoučaty či pravnoučaty. Nabízejí také kurzy zvlášť pro děti a dospělé či individuální lekce a možnost coworkingu.

“Náš tým se skládá z umělkyň a žen z kreativních oborů s touhou po propojení mateřství a tvorby, s myšlenkou, že je možné tvořit spolu se svým dítkem a užít si to každý na své úrovni bez orientace na výkon, ale na radost ze společné cesty.

V čem jsme jiní:

Profesionalita & individuální přístup

Naše kurzy jsou vedeny začínajícími i etablovanými umělci*kyněmi, čímž garantujeme jejich profesionalitu, zároveň si zakládáme na empatickém přístupu a naslouchání vašim potřebám. Systémové škatulkování se nám příčí, proto je hlavní myšlenkou Studia Lůno individuální přístup ke každému účastníkovi.

Ohled na ekologii

Důraz klademe na prožitek z tvorby bez ohledu na výsledek – vyrobenou věc je možné si nechat nebo poslat jako materiál zpátky do oběhu. Náš ateliér chceme vést co nejekologičtěji, ať se jedná o životní prostředí, jehož jsme součástí, nebo o prostředí naší psyché. V Lůnu se budete moct usebrat sami k sobě, ale také otevřít se druhým, vše záleží na volbě události/kurzu a atmosféře, kterou na nich vytvoříme.

Místo pro mezigenerační setkávání

Všímáme si hranic, které často zabraňují mezigeneračnímu střetávání, a proto bychom chtěli poskytnout koncept bořící tuto překážku. Opravdu srdečně je vítán kdokoliv bez ohledu na věk nebo gender: prarodiče s vnoučaty, rodiče s dětmi, ale i jednotlivci, kteří chtějí prožít radost z tvorby, něco se naučit, setkávat se nebo sdílet svoje zážitky a zkušenosti s ostatními.

Prostor pro pra*rodiče s dětmi

Vytváříme prostředí pro sdílení společné radosti z tvorby. Jak dospělí, tak děti si mohou zároveň tvořit na své úrovni. Mámy, tátové, dědové a babičky si tak mohou vytvořit něco svého, pro sebe smysluplného. Naproti Studiu je velké krásné dětské hřiště, lokalita je výborná na strávení příjemného dne v klidné čtvrti s nedalekou cukrárnou a Čimickým hájem.”