15.—18. 6. 2023Ateliér B114

Adresa

Bořivojova 729/114
130 00, Praha 3-Žižkov


Otevřeno:
sobota 17. 6. 10.00–18.00
neděle 18. 6. 10.00–18.00Jsme parta šesti designérů keramiků, kteří se sešli na jedné adrese na Žižkově. V našem ateliéru B114 vyrábíme designové produkty z porcelánu a keramiky. Jsou mezi námi designéři z menších značek, absolventi a keramičtí nadšenci. Přijďte nás navštívit. U kávy nebo skleničky vám rádi ukážeme, na čem právě děláme.

Zastoupení designéři

Zuzana Černáková
Ľubica Rondošová
Helena Patelisová
Adam Sýkora
Lenka Záhorková
Lucie Vostalová
Zuzana Černáková

Zuzka se po ČVUT rozhodla pro zaměření na jeden materiál – keramiku, a tak šla studovat magisterské studium do keramického ateliéru FDULS. V životě i tvorbě se věnuje tématu udržitelnosti. Vyrábí produkty, které podporují snižování odpadu a plýtvání.
https://www.behance.net/zucernakova


Helena Patelisová

Helena zkoumá možnosti propojování keramického řemesla, umění, designu a udržitelnosti. Například v projektu Maskoti karikaturně zobrazila sama sebe ve třech životních situacích.
Společně s Aylin Irfanovou založily Studio Wrinkle. Pro studio jsou charakteristické slow design projekty inspirované
recirkulací a recyklací.  
https://www.helenapatelisova.com/


Lucie Vostalová

Lucie vystudovala v ateliéru keramiky na FDULS a Kurátorská studia v Ústí nad Labem. Nyní pracuje na full-time jako grafik ve státní správě a ve volném čase se věnuje tvorbě z porcelánu či pěstování všeho možného i nemožného. Její keramický rukopis se vyznačuje především jednoduchostí, ale zároveň hravostí. V roce 2015 spoluzaložila značku NALEJTO ceramic design.
http://www.nalejto.com/

Ľubica Rondošová

Ľubica je Ux designer a keramický nadšenec. Po studiu průmyslového designu na  ČVUT se Lubica rozhodla pro studium porcelánu a keramiky na FDULS. Podstata práce této talentované slečny je  vkládání nenápadných funkčních nebo symbolických detailů a osobních odkazů do každé z jejich prací.
https://www.behance.net/rondosoval


Adam Sýkora

Adam je vystudovaný designér ČVUT, který se přeorientoval na keramiku a fascinaci tímto materiálem zhmotňuje organickými tvary. Jeho díla mají přesah k sochařskému umění.


Lenka Záhorková

Lenka často balancuje mezi designem, užitými formami a uměním volným.Vystudovala ateliér keramiky na FDULS a absolvovala stáž na Academy of Fine Arts v Gdańsku v ateliéru Sochařství. Porcelán využívá jako médium pro komunikaci sociálních témat, pomíjivosti předmětů či pro reflexi vlastních myšlenkových procesů. To se objevuje například v jejím projektu TAK TO BYLO, který procestoval už několik ročníků Designbloku, Českou i Slovenskou Národní galerii nebo letošní Milan design Week. 
http://www.zahorkovalenka.com/

KontaktGrafický design a web: David Babka