Ateliér B114

Adresa

Bořivojova 729/114
Praha 3, Žižkov


Otevřeno: sobota i neděle 


Jsme parta sedmi designérů keramiků, kteří se sešli na jedné adrese na Žižkově. V našem ateliéru B114 vyrábíme designové produkty z porcelánu a keramiky. Jsou mezi námi designéři z menších značek, absolventi a keramičtí nadšenci. Přijďte nás navštívit. U kávy nebo skleničky vám rádi ukážeme, na čem právě děláme.

Zastoupení designéři

Zauzana Černáková
Lúbica Rondošová
Helena Patelisová
Adam Sýkora
Lenka Záhorková
Lucie Vostálová
Barbora Soukupová
Zuzana Černáková

Zuzka vystudovala design a ČVUT a pak se rozhodla pro zaměření na jeden materiál - keramiku. Vystudovala magisterské studium v keramickém ateliéru FDULS. Mimo jiné se v životě i tvorbě věnuje tématu udržitelnosti. Vyrábí produkty, které např. reagují na potřeby a tvar ovoce apod.


Helena Patelisová

Helena zkoumá možnosti propojování keramického řemesla, umění, designu a udržitelnosti. Například v projektu Maskoti karikaturně zobrazila sama sebe ve třech životních situacích.

Společně s Aylin Irfanovou založily Studio Wrinkle. Pro studio jsou charakteristické slow design projekty inspirované re-cyrkulací a recyklací.

http://studiowrinkle.com/Lucie Vostalová

Lucie vystudovala v ateliéru keramiky na FDULS a Kurátorská studia v Ústí nad Labem. Nyní pracuje na full-time jako grafik ve státní správě a ve volném čase se věnuje tvorbě z porcelánu či pěstování všeho možného i nemožného. Její keramický rukopis se vyznačuje především jednoduchostí, ale zároveň hravostí. V roce 2015 spoluzaložila značku NALEJTO ceramic design.

http://www.nalejto.com/

Ľubica Rondošová

Lubila je Ux designer a keramický nadšenec. Po štúdiu priemyselného designu na ČVUT sa Lubica rozhodla pre štúdium porcelánu a keramiky na FDULS. Podstata práce tejto talentovanej slečny bdie vo vkladaní nenápadných funkčných nebo symbolických detailov a osobných odkazov do každej z prác.


Adam Sýkora

Adam je vystudovaný designér ČVUT, který se přeorientoval na keramiku a fascinaci tímto materiálem zhmotňuje organickými tvary. Jeho díla mají přesah k sochařskému umění.Lenka Záhorková

Ve své tvorbě pracuje převážně s keramickým materiálem a to porcelánem. Často ale balancuje mezi designem, užitými formami a uměním volným. Její práce jsou často založené na hledání paralel mezi konstrukční / technologickou stránkou a stránkou ideovou. Mezi témata patří například koloběh života, nekonečný cyklus – stvoření, zánik a obnova předmětů. Vystudovala ateliér keramiky na FDULS a absolvovala stáž na Academy of Fine Arts v Gdańsku v ateliéru Sochařství. Porcelán využívá také jako médium pro komunikaci sociálních témat a to například ve známém projektu TAK TO BYLO. V roce 2015 spoluzaložila značku NALEJTO ceramic design.

http://www.zahorkovalenka.com/


Barbora Soukupová

Bára pracuje především s keramikou, porcelánem. Ráda se nechává inspirovat zajímavými místy, lidmi, krajinou i řemesly, a někdy, za pomoci místních obyvatel, vytváří vlastní povahopisy konkrétního místa - naposledy Brazílie. Vystudovala ateliér keramiky na UJEP a absolvovala několik zahraničních stáží například právě v Brazílii nebo na Madeiře.
http://barborasoukupova.com/