14.—16. 6. 2024Ateliér B114

Adresa

Bořivojova 729/114
130 00, Praha 3-Žižkov


Otevřeno:
sobota 15. 6. 10.00–18.00
neděle 16.6. 10.00–18.00

Doprovodný program:


během akce probíhá v ateliéru B114 “blešák” výrobků. 


Ateliér B114 je sdílená keramická dílna, která se nachází hned vedle Riegrových sadů na Žižkově. Najdete nás tu šest designérů z menších značek nebo keramických nadšenců. Prostor slouží především jako samotná výrobna designových produktů z porcelánu a keramiky i menší showroom. Přijďte se za námi podívat a u kafe nebo skleničky vám rádi ukážeme, na čem právě pracujeme a třeba si nějaký keramický kousek i odnesete.

Zastoupení designéři

Zuzana Černáková
Ľubica Rondošová
Helena Patelisová
David Síla
Lenka Záhorková / Nalejto
Lucie Vasilová / Nalejto


Zuzana Černáková

Zuzka se po ČVUT chtěla zaměřit na jeden konkrétní materiál – keramiku, a tak šla studovat magisterské studium do keramického ateliéru FDULS. V životě i tvorbě se věnuje tématu udržitelnosti. Vyrábí produkty, které podporují snižování odpadu a plýtvání.
https://www.behance.net/zucernakovaHelena Patelisová

Designérka a keramička s vášní pro zmenšené světy o sobě říká, že vytváří porcelánové společníky na poličku. Její figurky, vázy a další nádoby jako by po výpalu dýchaly. V projektu Maskoti, karikaturně zobrazila sama sebe ve třech životních situacích. Za tyto porcelánové figurky také získala nominaci na cenu Czech Grand Design v kategorii Objev roku a dnes jsou součástí i několika světových sbírek.
Helena je rozkročená mezi Prahou a ústeckou FUD UJEP, kde studuje doktorandský program a kde společně s Aylin Ďurica před lety založily Studio Wrinkle.
https://www.helenapatelisova.com/Lucie Vasilová / Nalejto

Lucie vystudovala v ateliéru keramiky na FDULS a Kurátorská studia v Ústí nad Labem. Ve volném čase se věnuje tvorbě z porcelánu či pěstování všeho možného i nemožného. Její keramický rukopis se vyznačuje především jednoduchostí, ale zároveň hravostí. V roce 2015 spoluzaložila značku NALEJTO ceramic design.
http://www.nalejto.com/


Ľubica Rondošová

Ľubica je Ux designer a keramický nadšenec. Po studiu průmyslového designu na  ČVUT šla studovat porcelán a keramiku na FDULS. Podstata práce této talentované slečny je vkládání nenápadných funkčních nebo symbolických detailů a osobních odkazů do každé z jejich prací.
https://www.behance.net/rondosoval


David Síla

David je designér, kterého baví experimentování a propojování nových technologií do práce s keramikou. Pro ateliér Scoolpt navrhuje produkty pro 3D tištěný beton a v ateliéru B114 se momentálně zabývá výrobou 3D tištěných květináčů z keramiky.
https://www.davidsila.comLenka Záhorková / Nalejto

Lenka ráda balancuje mezi designem, užitým uměním a uměním volným. Vystudovala ateliér keramiky na FDULS a absolvovala stáž na Academy of Fine Arts v Gdańsku v ateliéru Sochařství. V roce 2015 spoluzaložila značku Nalejto, které se dnes naplno věnuje. V osobních projektech porcelán využívá jako médium pro komunikaci sociálních témat, pomíjivosti předmětů či pro reflexi vlastních myšlenkových procesů. To se objevuje například ve známém projektu TAK TO BYLO, který procestoval už několik ročníků Designbloku, Českou i Slovenskou Národní galerii, dokonce i Milan design Week.
http://www.zahorkovalenka.com/
http://www.nalejto.com/
http://www.taktobylo.com


Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka