Ateliéry Bubny

Adresa

U papírny 2
Praha 7-Holešovice
Otevřeno: sobota i neděleUmělci v Ateliérech Bubny

Vladimír Houdek
Pavel Příkaský
Tomáš Absolon

 
 

Vladimír Houdek 

Ke klasickým technikám malby a koláže přistupuje Vladimír Houdek zcela současným způsobem. Typická je pro něj systematičnost, strukturální pozadí s nádechem patiny a ostrý kontrast s až hyperrealisticky ztvárněnými povrchy objektů.  
 


Pavel Příkaský

Pavel Příkaský vystudoval malbu na Akademii výtvarných umění v Praze, a přestože se prostřednictvím daného média i nadále vyjadřuje, dlouhodobě ve své tvorbě znejasňuje jeho okraje.
Hybridita je jeho tématem obsahově i v samotném malířském provedení, v němž se plošné struktury a materiály místy prolínají s iluzivním motivem zvířecího těla, abstrakcí odvozenou z mikrosnímku kapky vody nebo vědecko-mytologickými hybridy lidí a zvířat.


Tomáš Absolon

Pro aktuální obrazové série Tomáše Absolona, jednoho z laureátů Ceny kritiky za mladou malbu za rok 2016, je charakteristické tematizování ambivalence mezi konkrétním a abstraktním. Nejde mu ovšem o „nějaký – jakýkoliv“ předmět. Inspiruje se grafémy, jež mohou na obrazové ploše fungovat podobným způsobem, jakým působily písmové fragmenty v syntetickém kubismu: v abstrahovaném obrazovém poli udržují kontakt s realitou.