14.—16. 6. 2024



Dům Radost


Adresa

Dům RADOST 
nám. Winstona Churchilla 1800/2
130 00 Praha 3-Žižkov

Dům Radost, dříve nazývaný Dům odborových svazů a původně palác Všeobecného penzijního ústavu, je významná funkcionalistická stavba, budova čp. 1800 v Praze na Žižkově v městské částí Praha 3 mezi náměstím Winstona Churchilla, Seifertovou ulicí, Siwiecovou ulicí a náměstím Radost a ulicí U Rajské zahrady. Zde najdete otevřené ateliéry umělců.

Otevřeno:

Otevírací doba se liší – najdete ji u každého z rezidentů







Otevřené ateliéry rezidentů v Domě Radost

Lucia Kocmanová v 8. patře 8–105
Lenta Markevich
Martina Staňková, ateliér v 5. patře 5–414
Elisabeth Bauer, ateliér v 6. patře, 6–303
Angela Kehlenbeck, ateliér v 7. patře
 

Lucia Kocmanová

Lucia vystudovala katedru vizuální komunikace na Academy of Fine Arts and Design v Bratislavě a na švédské University of Gothenburg absolvovala studijní pobyt v ateliéru designu. Vzdělání si doplnila o kurz modelování v architektuře na holandské Delft University of Technology.
Na pomezí užitého a volného umění vnímá svoji tvorbu designérka Lucia. Často s přesahem do architektury, která ji také inspiruje. Mezi její starší realizace patří úspěšné vizuální identity a nově návrhy interiérů, nábytku na míru, originálních paravánů nebo drobných volných objektů. Ve své současné práci úročí zkušenosti nabyté v mezinárodních designových studiích a reklamních agenturách a také ze spolupráce se soukromými klienty. Její cesta vedla od grafického designu, který se vyjadřuje v ploše, přes řešení povrchů a tvarů v obalovém designu až k prostorovým realizacím. Rodinný dům House A navrhla z velkoplošného vícevrstvého panelu typu CLT (cross laminated timber). Při autorském dozoru nad jeho stavbou získala cenné zkušenosti s tímto, v současnosti rozmáhajícím se, stavebním materiálem.
Web: www.luciakocmanova.com

Otevřeno:
pátek 14. 6. 14.00–20.00
sobota 15. 6. 10.00–18.00









Martina Staňková

Martina Staňková studovala na UMPRUM v ateliérech  Jiřího Davida, Michala Pěchoučka a Jiřího Černického. Roční stáž absolvovala v ateliéru Vladimíra Skrepla na pražské AVU a semestr v ateliéru hostujícího pedagoga Justina Fitzpatricka a Slávy Sobotovičové na UMPRUM. Tři roky studovala na pražské Scholastice v ateliéru malby pod vedením Roberta Šalandy.
Má za sebou více než třicet výstavních projektů, skupinových i sólových. Z poslední doby např. sólové výstavy The Web In Which I Exist v KC Vozovna, Pilgrim’s Paradise na zámku Valeči, Šelmám nechám tě tu napospas v Galerii Cifra v severočeské Doubici či účast na skupinové výstavě Osobní mytologie v galerii Dům umění města Brna – Dům pánů z Kunštátu.
„Malby Martiny Staňkové mají přirozenou, intimní, ženskou texturu, vzbuzují pocit důvěrnosti, cudnosti i koketérie. Ale i vypjaté konfliktní stavy dokáže autorka podat s nevšedním komfortem. Využívá přirozené kvality malířského média, inklinuje k bohaté paletě a velkorysým formátům. Svoje nálady vyjadřuje bezprostředně a uvolněně, v její práci ožívají vegetativní symboly a elementární tvary, dozrávají v nich archetypální a iniciační představy.“
Web: www.martinastankova.cz
IG: @martina_stankova

Otevřeno:
pátek 14. 6. 14.00–20.00
neděle 16. 6. 10.00–18.00





                                                                             

Elisabeth Bauer

Elisabeth se ve své tvorbě pohybuje oblastmi života, projevu a emocí, a čerpá inspiraci z různých kultur, historie, jazyků a víry. Její tvorba je založena na introspekci a společenském zkoumání a je oslavou složitých vrstev, které tvoří naši společnou existenci.
Vystudovala Design hraček na pražské SUPŠ, krátce studovala také Náboženství, etiku a filozofii, mnoho let se věnovala hudební kariéře, než se vrátila k malbě, street artu a plastice, kterým se věnuje dodnes. V současné době pracuje ve svém ateliéru v Domě RADOST na Žižkově.
Fascinace spiritualitou, filozofií a vírou prostupuje její tvorbou a vede jí k introspektivním tématům a cestám vnitřního růstu. Inspiruje se náboženskými prostory, a zamýšlí se nad hnacími silami lidské víry. Každý výtvor se stává plátnem pro rozjímání, prostorem, kde se prolínají nitky různých přesvědčení a objevují se nové možnosti vnímání kultury, historie a neustále se vyvíjející krajiny lidského prožitku.
Média, která si vybírá, včetně akrylové barvy, olejového pastelu a tuše, nacházejí své plátno na spektru látek - od surového, nenašepsovaného lnu po měkký, průhledný batist. Tento záměrný výběr dodává jejímu uměleckému projevu další aspekty.

Web: www.elisabethbauer.art
IG:  https://www.instagram.com/elliembauer/

Otevřeno:
pátek 14. 6. 14.00–20.00
sobota 15. 6. 10.00–18.00
neděle 16. 6. 10.00–18.00






Angela Kehlenbeck

Angela Kehlenbeck je německá umělkyně žijící v současnosti v Praze. Získala tituly na Hochschule RheinMain a na HAW v Hamburku, School of Illustration, a svou kariéru zahájila prací v Picture Book Illustration. Angela publikovala u renomovaných německých a mezinárodních nakladatelství a poté se zaměřila na uměleckou tvorbu na volné noze a působila jako lektorka na Institutu pro vzdělávání učitelů v Brémách. Vždy pracovala v sériích, především v malbě a kresbě, ale teprve po přestěhování do USA v roce 2017 se začala soustředit na malé objekty, které se staly „rodinnou“ sérií, ve které zkoumá vrstvy paměti, vyprávění. a emoce zhuštěné v těchto křehkých postavách. V posledních letech byly její sochy vystaveny na několika skupinových výstavách, např. v Equity Gallery (NY, 2023), NARS Foundation (Brooklyn, NY) a dalších. Její práce byla nedávno zařazena do White Columns Curated Artist Registry (NY).
Web:  www.angela-kehlenbeck.de
IG: @algelakehlenbeck

Otevřeno:
pátek 14. 6. 14.00–20.00









Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.




Grafický design a web: David Babka