14.—16. 6. 2024Eva Pelechová


Adresa

Ondříčkova 23
130 00 Praha 3-Žižkov

Web: www.evapelechova.cz
IG: @evapelechova.cz
   

Otevřeno:

pátek 14. 6. 14.00–20.00
sobota 15. 6. 10.00–18.00
neděle 16. 6. 10.00–18.00Po studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a studijních pobytech v Jeruzalémě, Tallinnu a Mnichově se Eva Pelechová usadila v Praze. Ve své práci experimentuje s odléváním různých keramických materiálů, stejně jako s vícenásobným vypalováním při různých teplotách za použití alternativních „technologických“ postupů. Předměty, které
tvoří, jsou sestaveny ze zbytkových nebo nějak narušených prvků, kde povrch a vnitřní struktura jsou integrální součástí jejího vizuálního vyjádření. Zúčastnila se šesti desítek výsta v Čechách i v zahraničí a byla součástí mnoha zahraničních rezidencí a sympozií. Je členkou AIC (International Academy of Ceramics) a Homo Faber Michelangelo Foundation. Její díla jsou ve veřejných i soukromých sbírkách nejen v Evropě, ale také v Číně, Ázerbájdžánu a na Tchaj-wanu, získala několik mezinárodních ocenění.

Epic Ateliér

Pod touto značkou, ve stejném prostoru vznikají předměty od malých kalíšků po nádoby, které jsou rozměrem už spíše skulpturami, světelné porcelánové objekty, ručně modelované organické, nebo lité do forem, strohé tvarem s extrémně dekorativní krajkovou průsvitkou.
Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka