Hidden Gallery 

Adresa

Bořivojova 106
Praha 3-Žižkov
Otevřeno: sobota 15.00 - 20.00Filip Kartousek 

V tvorbě jde Filipovi hlavně o zachycení surového okamžiku. Fotí momenty pražské kulturní scény na vernisážích, zajímají ho i lidé v interakci s městem nebo architektura. Ve své galerii, kterou může lehce přeměnit na ateliér, fotí portréty svých kamarádů. Aktuálně pracuje s Edgarem Schwarzem a architektkou Annou Švarc na fotografické knize, která nese pracovní název Subjektivní deník veřejné estetiky a zachycuje nevšední krásu pražského metra.

Hidden gallery vznikla jako nástroj k vytváření zážitků na možná trochu zapomenutých místech, jejichž atmosféra je ale natolik silná, že si zaslouží být sdílena. Od založení putovala napříč byty i nečekanými zákoutími veřejného prostoru. První stálejší místo, na kterém Filip vystavoval, bylo v chodbě v bývalém jezuitském konviktu v Olomouci. Výklenek, do kterého byl zasazen bílý kvádr s dvěmi prázdnými stěnami, byl jeho první white cube galerií.
Dneska je galerie méně o místech a více o lidech. Hidden jménech, která jsou na začátku svojí cesty a zaslouží si být viděna. Své hlavní sídlo má na Bořivojově ulici, pod jménem Hidden gallery ale vznikají i další výstavní prostory po městě, třeba vitríny ve vestibulu stanice metra Florenc, kde aktuálně probíhá undergroundová výstava undergroundových komiksů ilustrátora a člena kultovní kapely Schwarzprior Tomáše Motala. V hlavní galerii pak můžete v průběhu léta vidět díla studentů kresby z ateliéru Jiřího Petrboka z pražské AVU. Aktivity Hidden nekončí u výstav, proto aktuálně v Hidden Gallery pracují i na Hidden podcastu, ve kterém přinášejí rozhovory s umělci, umělkyněmi a všemi, kdo mají co říct o jejich práci, motivaci a myšlenkách.