14.—16. 6. 2024Ka3ka3


Adresa

Frýdlanstká 26
182 00 Praha 8 - Kobylisy

V bývalé pivnici, s velkorysou výlohou, nyní součástí kulturního centra ÚL, kde nově tvoří vizuální umělkyně a performerka Ka3ka3 (čti kaškaš), bude pro Vás připravená „site-specifická“ prohlídka místa. Kromě prostoru, bude možnost nahlédnout do archivu tvorby včetně publikací s autorkou spjaté.

Otevřeno:

neděle 16. 6. 10.00–18.00Od roku 2018 používá své umělecké jméno jako gesto po náhlé smrti tatínka. Má totiž původ v rodinné přezdívce, a pro samotnou umělkyni také, vedle toho, vyjadřuje jistou svobodu projevu, především ve volné tvorbě. Přezdívka odkazuje jednak ke hře s českou klávesnicí, kde „3“ sdílí klávesu s písmenem „š“, ale také k francouzskému pojmenování hry na schovávanou tj. cache cache.

Ve svých projektech zkoumá a převádí na fyzickou podobu vnitřní a vnější vazby nebo vliv současných digitálních dimenzí na psychiku a je pro ni typické diváka nejen oslovit, ale také jemně aktivizovat. V performancích zpracovává vlastní tělesnost, která je pro ni důležitá nejen materiálově, ale také obsahově. Kostýmy performancí mají často zvýraznit možnosti ale i limity vlastní tělesnosti. Příkladem může být právě osmihodinová performance v prostoru pokladny Divadla Komedie, díky které se v roce 2021 stala Objevem roku ...Přistí vlna / Next wave... za alternativní umění.Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka