Kafkárna - Centrum pro umění a ekologii UMPRUM


Adresa

Buštěhradská 5/2,
Praha 6-Střešovice

Otevřeno:
pátek 13.00 - 19.00
sobota 10.00 - 20.00
neděle 10.00 - 20.00


Pá 17.6. 17.00 workshop Maska s Irenou Iškievovou 
námět masek živočichové a život na zahradě.
Cca 2h šití v ruce nebo ruční práce s papírem. Zájemci si mohou přinést starý papír (papírové tašky, odstřízky …) a staré látky. Kapacita workshopu 13 osob.
rezervace na email: openstudiosprague@gmail.com


Pá 17.6. 20.00 Čtení u ohně - Masanobu Fukuoka: Revoluce jednoho stébla trávy
Četba na pokračování z knihy o zemědělství a originálním díle japonského farmáře Masanobuy Fukuoky, které se stalo manifestem nebojování proti přírodě a inspirací k jednání, které nenarušuje přirozený chod věcí.


So 18.6. 10.00 Co se skrývá v zahradě a pod kameny
Komentovaná procházka s přírodní zahradnicí a ekoložkou Evou Hauserovou, pro děti i rodiče,  zaměřená na hmyzí obyvatele a jedlé plevele Kafkárny." 
Po skončení prohlídky 11:30h workshop Domeček pro broučky s Irenou Iškievovou. 
16h papírová dílna Kvarteto Kafkárna
rezervace na email: openstudiosprague@gmail.com


So 18.6. 20.00 Čtení u ohně Masanobu Fukuoka: Revoluce jednoho stébla trávy
Pokračování četby z knihy o zemědělství a originálním díle japonského farmáře Masanobuy Fukuoky, které se stalo manifestem nebojování proti přírodě a inspirací k jednání, které nenarušuje přirozený chod věcí.


Ne 19.6. v 10h Co se skrývá v zahradě a pod kameny
Komentovaná procházka s přírodní zahradnicí a ekoložkou Evou Hauserovou, pro děti i rodiče,  zaměřená na hmyzí obyvatele a jedlé plevele Kafkárny." 
Po skončení prohlídky 11:30h workshop Domeček pro broučky s Irenou Iškievovou.
rezervace na email: openstudiosprague@gmail.com

Ne 19.6. 17.00 Komentovaná prohlídka Kafkova ateliéru s Matoušem LipusemKafkárna je sto let starý sochařský atelier na pražské Ořechovce, který vznikl pro Bohumila Kafku a jeho monumentální realizace, především sochu Jana Žižky na pražský Vítkov. Dřevostavba, která původně vznikla jako dočasná stavba, je dodnes téměř v původním stavu, drobné úpravy se prováděly v 50. letech, kdy v atelieru vznikal model Stalinova pomníku na Letnou. V období normalizace v Kafkárně působili kamenosochaři. Od revoluce atelier využívají studenti sochařství UMPRUM, původně pod vedením Kurta Gebauera, který atelier pro školu získal, posledních deset let pod vedením Dominika Langa a Edith Jeřábkové (Isabely Grosseové, Kateřiny Vídenové).

Právě atelier sochařství v minulém roce začal prostor otevírat veřejnosti a postupně pro něj definovat program, ve kterém se prolíná ekologie a umění. Témata se otevřela sérií Hostin, což byl formát pravidelných komunitních večeří kombinovaných s přednáškami a uměleckými performancemi. Důležitým nebyl jenom interiér atelieru, ale i magická zahrada plná soch, která ho obklopuje. V následujících dvou letech bude tento program na Kafkárně pokračovat především díky obdržení grantu od Norských fondů.

https://www.umprum.cz/web/cs/kafkarna

Projekt Centrum pro umění a ekologii UMPRUM získal podporu z Fondů EHP 2014–2021 v rámci programu Kultura. / The project Center for Arts and Ecology UMPRUM is supported by the EEA Grants 2014–2021 under the Programme Culture.

#EEANorwayGrants #programkultura #fondyehpanorska

Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP.

https://www.fondyehp.cz/