Linda Klimentová a Vojtěch Horálek

Adresa

Vinohradská 1611/147
130 00 Praha 3 - Žižkov
(zvoňte na zvonek Horálek)

Web:  lindaklimentova.cz
IG:  lindaklimentova_art

Otevřeno:
sobota 15. 6. 10.00–18.00
neděle 16.6. 10.00 - 18.00

Vážení přátelé výtvarného umění, srdečně vás tímto zveme na dny našeho otevřeného ateliéru. Budete si moci prohlédnout obrazy, grafiky i nás osobně v příjemné víkendové atmosféře beze spěchu. Odnést si tak můžete nevšední zážitek ale i originál. Těšíme se na setkání, Linda Klimentová a Vojta Horálek.

Linda Klimentová
Tvorba Lindy Klimentové, výrazné ryze malířské osobnosti střední generace, vyrůstá samozřejmě z profesního vybavení (2006 absolutorium Akademie výtvarných umění, ateliér malby Michaela Rittsteina, 2005 iniciační španělská stáž na Universidad de Bellas Artes en Castilia de la Mancha) a stejnou měrou z osobnostní výbavy tiché dobrodružky, nehlučně vtipné i vážné vnímavé pozorovatelky povrchu i vnímatelky hloubky. Její obrazy dlouhodobě prozařuje někdy intenzivně, jindy rozptýleno mlžným oparem či jinou vnější nebo vnitřní clonou, světlo. Jako malířka usiluje Linda Klimentová o sdělení obrazem a příběh za ním tlumí ve prospěch souhry barev, světla a stínu. Bezpodmínečnosti světla v obraze odpovídá akvarelová technika malby na papíře i na plátně. Epický obsah je vydestilován do rafinovaně jednoduchého, přesto stále v realitě usazeného a zároveň svým způsobem symbolického, výrazem současného obrazu.

Současná autorčina tvorba ( výstava cyklu obrazů Já jsem to jezero, já jsem ten les 2022) je reflexí naší podivné a pohnuté přechodové doby, implicitně i s jejími posledními dějinnými událostmi.

V posledních letech vystavovala v Galerii Vltavín v Praze, v IN Gallery v Praze, v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech, ve Výstavní síni Chrudim v Divadle K. Pippicha, a v galerii Chodovská tvrz.

Žije a tvoří v Praze a Jižních Čechách.

Vojtěch Horálek 
Vystudoval v ateliéru Michaela Rittsteina na pražské AVU, kde absolvoval stáž na École supérieure d´art Aix en Provence. Od roku 2011 působí jako odborný asistent na Divadelní fakultě múzických umění v Praze.

Zabývá se malbou, tvorbou objektů, grafikou a ilustrací. V malbě používá mnoho až kutilských inovací, které formu nasměrovávají spíše do rodiny objektů. Důležitou skupinu děl napříč tematickými celky nazývá „použitelné umění“. (přenosná galerie, vaření v obraze) Častými tématy Horálkových obrazů jsou jistá specifika naší společnosti. (V diplomní práci se např. věnoval fenoménu českého trampingu) Významnou složku Horálkovi práce tvoří kutilství, jak formálně, tak obsahově. Materiálová hravost ve spojení s recyklací často vybízí k haptickému prožívání díla. V poslední době obrazy vybíhají do nízkého reliéfu pomocí polstrovaného plátna.

Tématem posledního cyklu je koupání, očista a voda v krajině, kontakt nahého těla s přírodou a jejími úkazy a živly.

V posledních letech vystavoval například v Nové galerii v Praze, Českém centru v Paříži, Rabasově galerii v Rakovníku, Galerii středočeského kraje v Kutné Hoře a v Galerii města Trutnova. Ilustroval dětské knihy Zloději tmy a Slůňadla. Žije a tvoří v Praze.

horalekvojtisek@seznam.cz
tel: 737028477
Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka