Lucie Jindrák Skřivánková


Adresa

Nový Svět 2 /87
Praha 1
Web: lucieskrivankova.com
Otevřeno:
pátek 10.00 - 15.00 
 

Absolventka ateliéru Michaela Rittsteina na pražské AVU (2009), malířka Lucie Jindrák Skřivánková, je jednou z nejvýraznějších českých umělkyň mladé generace. Už během studií na Akademii si vytvořila jasně rozpoznatelný rukopis charakteristický rozmáchlou gestickou malbou, odvážnou pastelovou barevností připomínající chování akvarelových barev a příležitostným kombinováním materiálů.

V posledních letech se tématicky často vztahovala k architektuře v různých jejích formách. Po rezidenci v Brazílii ji inspirovaly významné lokální stavby, motivy si ale nachází i doma v České republice.

Už v minulosti se autorka nebránila experimentování s jinými formami a motivy, jako jsou portréty nebo výraznější abstrahování, za poslední rok ale do její tvorby prosákly zcela nové impulzy. Lucie se vydává novou cestou čisté abstrakce, přičemž si stále udržuje některé prvky svých typických prací. Nově je kombinuje s vlivy nápadně připomínající odkaz Zdeňka Sýkory, Toyen, Joana Miró nebo některých umělců hnutí art brut.

Pracuje s masivními liniemi, s novými materiály a jejich strukturami, s monumentálními formáty, na které vše vrství. Do procesu nechává vstupovat náhodu a intuici ještě výrazněji než dosud a sama se často těší z jejích výsledků.
text: http://lucieskrivankova.com/biography/
.