MeetFactory


Adresa

Adresa: Ke Sklárně 3213/15
Praha 5-Smíchov
Web: www.meetfactory.cz
Otevřeno: sobota 13 - 18 h

MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění založené v roce 2001 umělcem Davidem Černým. Je zde místo pro hudbu, galerii, divadlo a nabízí i program rezidenčních pobytů pro umělce. MeetFactory disponuje v prvním patře budovy prostory o rozloze 3500 m2 s 10 ateliéry. Ročně je poskytuje pro rezidenci až 30ti zahraničním umělcům. Základem jsou mezinárodní rezidence umělců zaměřených na vizuální umění. V průběhu let měla MeetFactory čest hostit umělce z různých částí světa.

To vše najdete v průmyslové budově na Smíchově, ve specifickém prostoru mezi dálnicí a aktivní železniční tratí.

V rámci akce vám bude zpřístupněna rezidenční část budovy, která je běžně veřejnosti uzavřena. Umělci Vám otevřou své ateliéry a provedou prostory. Nebude chybět ani bar se zahrádkou, kde můžete vstřebat všechny zážitky! Pozor! To vše pouze a jen v sobotu 19.6.


Rezidenti MeetFactory

Eliška Konečná 
Urban Space Epics 
Kevin Senant
Lucie Rosenfeldová 
Christina Dietz
Yvonne Vácha -ManeEliška Konečná 

Eliška Konečná (narozena v Dobřichovicích 1992) žije a pracuje v Praze. Její současná práce je založena na snaze zobrazit nedotknutelný mentální prostor a paradoxně jej interpretovat do hmotného světa (a naopak). Toto úsilí souvisí s jejím dlouhodobým zájmem o komunikaci a její hranice. Pracuje s různými médii, v současnosti hlavně se dřevem a textilem.

Kevin Senant

Kevin Senant (1985) se narodil v Rueil-Malmaison. V současné době pracuje mezi Marseille a Bruselem. Jeho zkoumání obrazu a vyprávění je poznamenáno kinematografií, stejně jako informatikou a internetovými komunikačními systémy. Kevin rozšiřuje tyto množiny informací na ty, které vysílají média do videa. Kevin dále rozřezává filmový výraz, aby tento následně roztrhl, rozostřil, duplikoval a rozptýlil jeho signál.

Jeho práce byly představeny v Belgii, Kanadě, Francii, Německu, Íránu, Indonésii, Itálii, Polsku, Španělsku, Švýcarsku a USA. Od roku 2019 Kevin vyšetřuje zmizení Gillese Wella, jeho bývalého asistenta, který zmizel během magického triku, který umělec pravděpodobně špatně provedl.

Lucie Rosenfeldová 

Lucie Rosenfeldová (1986) se narodila  v Uherském Brodě a v současnosti žije a pracuje v Praze. Centrem autorčiny praxe je především médium experimentálního dokumentárního videa, v němž užívá prvky autobiografičnosti, přičemž práce na filmu je doprovázena výzkumem. Věří, že na konkrétních situacích a zkušenostech může citlivěji předestřít svůj kritický přístup a především lépe nahlédnout jeho stereotypy. Výchozími momenty pro novou práci autorky jsou většinou situace konfliktu mezi tím, jak nám bylo řečeno, že má svět fungovat, a našimi odlišnými zkušenostmi. Poslední projekty Rosenfeldové Kousky anestezie a Nepokoje vlastního se vztahují k tématům přináležení a měnící se povaze vztahu reprezentace a těla. Autorka se rovněž podílela na různých skupinových projektech, v současnosti je to výzkum Právo na obraz s Matějem Pavlíkem.

Urban Space Epics

Urban Space Epics je projekt, který založil Darrell Jónsson, básník, programátor a performer v roce 1980. Jeho snahou je propojit experimentální filmovou techniku 20. století s inovativní hudbou a monumentálními pěveckými doprovody, čímž plánuje docílit vytvoření tzv. živého, technicky prostupného kina.


Yvonne Vácha - Mane

Yvonne Vácha – Mane se narodila v Praze v roce 1969 a má česko-africké (senegalské) kořeny.
Žije a pracuje v Praze. Je malířka, herečka a taneční umělkyně (filmy, reklamy, filmové seriály, focení). Má zkušenosti s designem, grafikou, ilustracemi a prací pro časopisy.

Christina Dietz

Christina Dietz (1994) je sochařka  a multidisciplinární umělkyně, která se zajímá o jídlo a fermentaci. Dětství na venkově ve střední Pensylvánii (USA) pomohlo rozvinout  její zájem o to, odkud věci pocházejí a jak se vyrábějí. Zkoumá nadbytek a mechanizovaný svět industriálně zpracovaných potravin a také intimní akty domácí kuchyně. Její práce zkoumá hranice, upřímnost, sebehodnocení a společenské role tradičních i současných metod výroby potravin.