14.—16. 6. 2024Post–A


Adresa

Hybernská 2086/15
110 00 Praha 1 - Nové Město

Post–A je objekt, kde jsou studia a ateliéry současných umělců. Naleznete zde například SKULL studio, kde působí Matěj Hálek, Pavel Krajčík, ateliéry umělců Bet Orten, Petra Vacka, Anny Vopátkovéma Dominiky Schmidtové.


Otevřeno:

Otevírací doba se liší - najdete ji u studia nebo u rezidentů

SKULL studio

Studio SKULL je laboratoří nápadů, konceptů a vizí. Pod hravou taktovkou studia tyto vize ožívají a zhmotňují se do rozmanitých celků. Socha se stáv herním prvkem, krajina se proměňuje v hřiště, interiéry se vyvíjejí v díla, která se stávají součástí hry. Umělecká díla a fotografie přechází v obrazy. Multidisciplinarita je zakořeněná DNA studiu. Spojuje odborníky z oblasti umění, nových technologií a různých dalších oborů. A tak se SKULL vždy usmívá.
Web: www.skullstudio.net

Otevřeno:
pátek 14. 6. 14.00–20.00
Matěj Hájek

Je český výtvarník, zakládající člen skupiny Ztohoven. Absolvoval studium na Akademii výtvarných umění v Praze, obor sochařství pod vedením Jaroslava Róny. Jeho tvorba stírá hranice mezi architekturou, sochařstvím a land artem.
Věnuje se zkoumání vztahu mezi sochařstvím, hrou a učením, což se projevuje v podobě rozsáhlých projektů zahrnujících dětská hřiště. V roce 2021 byl vyzván hlavním kurátorem Bienále architektury v Benátkách, aby vytvořil instalaci s názvem „OFF FENCE / PLOT“. Projekty, na kterých se podílel, získaly ocenění jako Grand Prix architektů, Dřevostavba roku a nominace na Czech Grand Design. Od října 2019 se věnuje svému doktorátu na své alma mater, Akademii výtvarných umění.


Pavel Krajčík

Je kreativním stratégem a obchodním mozkem společnosti
S K U L L. Má bohaté zkušenosti s řízením firem, především na mezinárodní scéně Pavel působil jako ředitel pro Evropu ve společnosti Lasvit, kterou z Londýna vedl více než 8 let. Stál v čele maloobchodní expanze a dohlížel na projekty uměleckých instalací pro galerie, veřejné instituce, luxusní hotely a soukromé interiéry ve městech, jako je Londýn, Paříž, Tel Aviv, New York a na různých dalších místech po celém světě. Po svém působení na pozici obchodního ředitele sklářské společnosti Moser byl Pavel v roce 2022 přizván do studia SKULL jako partner.


Bet Orten 

Je multižánrová výtvarnice a fotografka. Její tvorba zahrnuje stylizovanou fotografii, dokument a krajinářskou tvorbu. Její fotografie evokují poetické obrazy nebo dojmy ze známých, ale nenapsaných příběhů. Bet získala zkušenosti především v zahraničí, žila v New Yorku, kde pracovala jako asistentka v týmu amerického fotografa Stevena Kleina. Vystudovala University of the Arts London (London College of Fashion) se zaměřením na kreativní módu, kde se věnovala i fotografii v
módní tvorbě. V roce 2012 získala cenu Czech Grand Design v kategorii „Fotograf roku“. Ve spolupráci s Matějem Hájkem
založila v roce 2020 mezioborové studio S K U L L .
Web: www.betorten.com


Petr Vacek

Petr Vacek je český architekt, designer a umělec. Nejraději pracuje se složitou, komplexní geometrií, do které pomocí určitých pravidel vnáší řád a objevuje v ní čitelný vzorec. Ve své tvorbě rád používá tradiční řemeslné nástroje společně s programováním, robotikou, digitální fabrikací nebo 3D tiskem. Díky jeho zálibě v pokročilých technologiích, vědě, vesmíru nebo filosofii směřuje jeho tvorba k esteticky přitažlivému volnému tvůrčímu experimentu. Jeho motorem je objevovat nevyzkoušené, tvořit neočekávané a posouvat hranice možností lidské tvorby.
Web: www.petrvacek.com

Otevřeno:
pátek 14. 6. 14.00–20.00

Anna Vopátková

Anna Vopátková studovala na Akademii múzických umění, kde absolvovala v ateliéru Markéty Kinterové. Momentálně se převážně věnuje abstraktní malbě, kde se snaží odrážet mnohovrstevnatou existenci lidského bytí. Struktury, vrstvy, destrukce, časosběr, emoce, ambivalence – to vše lze najít v její tvorbě. Skrze kombinaci těchto prvků Anna vytváří nejen obrazy, ale také ráda experimentuje napříč různými médii.
IG: @aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa_telier

Otevřeno:
pátek 14. 6. 14.00–20.00
sobota 15. 6. 10.00–20.00


Dominika Schmidtová

Maluje abstraktní obrazy jejichž linie provází diváka přirozeně po plátně. Jejím rukopisem jsou intenzivní a jemné tvary, které tvoří dichotomii mezitím, co je pro nás známé i neznámé, ve smyslu co lidé dokážou a nedokážou rozeznat ve stejný okamžik. Pestrobarevné tvary pak působí skoro až explozivně odrážející Dominičin intuitivní přístup, při kterém se nechává volně vést napojením. Ve své tvorbě se věnuje spirituálním námětům - human being - human & being.
Web: www.dominikaschmidt.com
IG: @dominika_schmidt

Otevřeno:
sobota 15. 6. 10.00–18.00

Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka