Prostor 39


Adresa

Adresa: Řehořova 33/39
Praha 3-Žižkov
Web: prostor39.cz
Otevřeno: sobota i neděle

Prostor 39 vznikl z lásky k prázdným domům a touhy je oživit, naplnit lidmi a kulturou. Původní plán byl jedno patro pro setkávání, grafickou dílnu a fotostudio. Nejprve ale bylo potřeba 27 let opuštěné bývalé sklady zrevitalizovat, což dělal kolektiv s pomocí přátel vlastníma rukama. Postupně se prostor rozšiřoval a výsledná podoba je pět pater kultury.
Druhé patro patří ateliérům pro umělce a další rezidenty, kteří si prostory pronajímají dlouhodobě.


Budete mít možnost navštívit

Kudlapress - Risografická dílna
Cosmin - výrobna olejů z lisovaných ořechů
Ivana Bachová
Michaela Petrů

Ivana Bachová 

malířka pocházející z Vysočiny, která absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své tvorbě se věnuje především přírodě. Zobrazuje krajinu tak, jak ji vidí, cítí, vnímá a postupně poznává. Hlavní technikou je pro ni klasická olejomalba, pomocí které ztrávňuje především téma vody a jejího neustálého proudění.

Michaela Petrů

malířka, která diplomovala na Avu v atelieru Malba III. M.Rittsteina.  Petra se charakterizuje optimistickým a hravým přístupem. Obraz se můze stát objektem, hrou či součástí performance. V nové tematické sérii soustřeďuje umělkyně svou pozornost na výraznou pražskou čtvrť – Karlín. Jeho měnící se charakter, sociální a architektonickou diverzitu.