14.—16. 6. 2024SmetanaQ


Adresa

Smetanovo nábř. 334/4 
110 00 Praha 1-Staré Město

Web: smetanaq.cz
Instagram

Otevřeno: 
pátek 16. 6. 11.00–18.00


Doprovodný program:

Pátek 16. 6. v 18.00
Světloplachost
Světelně hudební meditace

Výstava Petra Nikla, doprovázená fotografiemi Honzy Sakaře a zvukovým dialogem Ondřeje Smeykala, je částečně procesuální instalací reflektující vlastnosti a povahu galerie umístěné na pražském nábřeží v druhém patře. SMETANAQ vás zve do světa světelných a zvukových proměn a her. Součástí projektu je představení hudebního komplexu strunných nástrojů Petra Nikla spolu s experimentálně dechovou hrou na australský nástroj didgeriddo Ondřeje Smeykala. Toto hudební vystoupení světelně ozvláštní velkoplošná projekce připravená fotografem Honzou Sakařem, který d výstavy vstupuje cyklem fotografií na plechu. Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.
Součástí zatemnělé místnosti s procesuální instalací budou světlené hry vytvořené jednoduchou projekcí kamery obskury. Projekci hudebně doprovodí Petr Nikl na komplex svých strunných nástrojů a Ondřej Smeykal na australský nástroj didgeriddo a gong. Po třicetiminutovém vystoupení bude prostor pro vlastní hru dětí.
SMETANAQ Multikulturní prostor zaměřený na podporu lokálního designu a umění a také nové místo pro setkávání lidí. V přízemí domu se nachází kavárna, která velmi rychle získala na oblíbenosti, a design shop Deelive. V prvním patře sídlí a tvoří módní designéři a šperkaři, kteří zároveň ve sdíleném prostoru SmetanaQ Showroom své produkty nabízí. Poslední patro je věnováno umělecké galerii, která zároveň slouží jako prostor pro pořádání eventů, přednášek a veřejných diskuzí. V roce 2020 se k celému konceptu přidala také venkovní galerie Fasáda.

SMETANAQ SHOWROOM je prostorem kde mají mladí začínající designéři a umělci své místo ve sdílených ateliérech. Velkorysý a čistý prostor umožňuje zájemcům o umělecké řemeslo, aby se mohli setkat s umělci a prohlédnout si, jak jejich díla vznikají. Je to místo, kde se mohou designéři potkávat jak s klienty, tak s ostatními nájemci ateliérů. Mohou se vzájemně ovlivňovat, inspirovat a tvořit. Prostor SMETANAQ SHOWROOM je současně místem pro prezentaci toho nejlepšího, co v ateliérech vzniká. Při výběru designérů jsme se zaměřili na módu, šperk, módní doplňky a obuv. Izolované ateliéry rozeseté po celém městě mají jistě svou poetiku; my si však užíváme sdílení, komunikace a nově vznikající komunity výrazných osobitých tvůrců.

Přijďte se za námi podívat do SmetanaQ Showroom, který se nachází v prvním patře nad kavárnou.Designéři 

KRAS
HANA POLÍVKOVÁ
FERNANDO ECHEVERRIA
DANA BEZDĚKOVÁ
VENDULA ŠULANOVÁ
JANA ROLLO
HANA FRISONSOVA
DENISA ADOLFOVÁ
DANIELA PEŠKOVÁ
TRANSFORMER JACKET
NAUT
KAFKA
ADÉLA SCHICKER
MI FASHION LABEL
ANTONIE LECHER
MAYAM
BASEMENT SISTERS
KATERINA REICH
ANNALAB
HELENA TODD
LEXOVÁ & SMETANA
SEEYA CREATIVE


Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka