14.—16. 6. 2024


Studio AB3


Adresa


K Žižkovu 282/9 (objekt AB3)
Praha 9

Studio AB3 se nachází v areálu bývalých pražíren a skladů nad libeňským nádražím.

IG:  @rezidence_ab3

Otevřeno:
sobota 15. 6. 10.00–18.00Právě probíhá třetí ročník uměleckých rezidencí v Studio AB3! Během Otevřených ateliérů Praha si budete moci prohlédnout práce rezidentů.Otevřené ateliéry rezidentů ve Studiu AB3

Elsa Rauerová
Kudla Werkstatt
Christophe Gilland
Maria Vasilyeva
Epos 257Elsa Rauerová

Elsa zkoumá intermediální procesy a alternativní způsoby zachycení okolního světa. Vychází z média fotografie, kterou často kombinuje s médiem textilu, objektu a instalace. 
IG: @kvantove_mniau

Kudla Werkstatt

Je nezávislé risografické studio a vydavatelství, které poskytuje otevřenou platformu pro spolupráci s umělci z různých oblastí. Pod hlavičkou Kudla Press bylo doposud vydáno více než 30 autorských publikací obsahujících převážně vizuální umění, ilustraci nebo komiks.
IG: @kudla_werkstatt

Jakub Hájek & František Hanousek

Pracují jako jeden celek a sdílejí synchronní předtuchu v umělecké praxi. Spoluautorství pro ně nikdy nebylo motivem, ale základní podmínkou. Je klíčem k tomu, jak čelit výzvám uměleckého provozu s jeho materialistickými specifiky.
IG: @his_holiness_4com, @francy.no.check

Christophe Gilland

Nachází inspiraci pro svou tvorbu v dětství, které bylo rozděleno mezi sbíráním hub v české krajině, prozkoumáváním bažin na Floridě s aligátory a tichým kreslením ve Walt Disney World, kde jeho otec pracoval jako animátor. Jeho nedávná práce kombinuje vědu s přáním a zkresluje jak organismus, tak pozorovatele, vedoucí k sérii snových, ale metodických halucinací. 
IG: @christophegilland

Maria Vasylieva

Známá jako Polymerase, je ukrajinská studující sochařství na AVU s bakalářským titulem v taxidermii z ČZU Její práce se zaměřuje na reinterpretaci groteskních témat, často se zabývá smrtí a rozkladem, a využívá širokou škálu zachovávacích metod včetně plastinace a diaphonizace. 
IG: @polymer_ase

Epos 257

Umělec a performer, se zaměřuje na urbanistické prostředí a ikonografii města, jeho díla také reflektují vztah veřejného a soukromého prostoru a mají sociální přesah. 
IG: @epos_257Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.
Grafický design a web: David Babka