Spolkový prostor ÚL 

Adresa

Frýdlantská 26 
Praha 8-Kobylisy
Otevřeno: neděle 14.00 - 23.00

Úl je spolkový DIY prostor pro kulturu a odpočinek.

Najdete ho v budově bývalého spotřebního družstva Včela, na pomyslné hranici Kobylis a Ďáblic.
Jednopodlažní stavba je rozlehlá a má své nezaměnitelné kouzlo sídlištní architektury 70.let.
Pořádají se zde besedy, koncerty, večírky, swapy i divadelní představení.

Najdete zde bar & bistro úl | Výdejna, v podloubí je galerie ve veřejném prostoru Vitríny Frýdlanstká a hned vedle ní jeden ze čtyř automatů na umění - Artmat.
V úlu se můžete bavit, relaxovat, vzít si tam laptop a pracovat, uspořádat školení, workshop nebo třeba ping-pongový turnaj.

Kolektiv úl funguje na bází dobrovolnictví a každý, kdo chce přiložit ruku k dílu je vítán.

co se bude v neděli dít:

Ateliér Okolo vznikl v prázdném vstupním vestibulu  bývalé pivnice. Tvoří v něm Katarína Krajčovičová. Věnuje se tu především linorytu, výrobě šperků z různých materiálů a kaligrafi

Dveře své atypické dílny bude mít Katarína otevřené od 15 hodin. Pokud vás zajímají různé rukodělné techniky, Katarína vám ráda dá dobré tipy i rady. úl | Výdejna ožije freestyle mixy v podání DJe Groovera od 14:00:

Ethno, soundtrack, experimental, hiphop, ninja tune..

No prostě největší pohoda.

Na čepu Budvar 33 & speciály.

Limonády od českých a berlínských dodavatelů. Club Matéčko. Míchané koktejly, široký výběr rumů. Kafčo & čajda.

A když si budete chtít opéct večeři, rozděláme vám ohýnek.

----------------------------------------------------------------------------
Aleš Ogoun

Jako nedávno nový obyvatel atelieru v komunitním centru  Úl  zde mám nově vznikající obrazy  a několik z předchozích let. Zvykám si na nové prostředí a jeho průnik do mých obrazů...jsem na to dávno zvyklý a počítám s tím. Kdysi jsem si dovezl nadšení  ze zvláštního světla z Bagdádu, z jižní Francie překvapení z " nemalovatelné" Goghovské I Cezanovské krajiny, z Holandska opojení při tvorbě, ze Sovětského svazu doslova šok ze zaostalosti a tvrdohlavé sebechválely, z Řecka kupodivu jen bodlinu mořského ježka n noze a z Istanbulu kožich na prodej, aby bylo na další cesty. Ale jinak- asi Istanbul nej! Jo a Španělsko. No a " jako doma" jsem se naučil říkat v krásné Litomyšli. Konečně Plzeň, město mých prarodičů, mi dalo ve funkci pedagoga pocítit sílu, jankovitost i vizuální  nejistotu mobilové generace . A to všechno se mi vždycky vlezlo do obrazů, ať jsem maloval cokoliv. Holt, moje téma je Průniky a intervence.    Považuji se za koloristu a  již drahnou dobu je můj styl práce založený na významové perspektivě a fragmentální struktuře. Jsem dalek politizace námětů a obrazům dávám víc významových vrstev, takže zabírají netrpělivému divákovi jeho drahocenný čas. Tak se nemohu divit, že má tvorba v posledních uspěchaných letech ztratila podporu médí i širšího obecenstva. Přesto maluji zatvrzele dál. Vítejte u mně na návštěvě!