14.—16. 6. 2024




Vladimír Kiseljov


Adresa

Umělecká 15
170 00 Praha 7-Holešovice

Web: www.vladimirkiseljov.com

Otevřeno: 
pátek 14. 6. 14.00–19.00
sobota 15.6. 10.00–18.00

Doprovodný program:

sobota 15. 6. od 16.00 – Povídání na téma, Santini a jeho inspirace

Je absolventem Kunstuniversität Graz, SŠUŘ, Brno, JAMU Brno. Zrealizoval přes 100 samostatných výstav maleb po celé Evropě, kde jsou jeho obrazy zastoupeny v soukromých sbírkách – na International Biennale of Modern Art ve Florencii, Galerii Akademie výtvarných umění ve Florencii 2021, Prague Quadriennale 2015, v Berlíně, Vídni, Lipsku, Edinburghu, Kodani, Mnichově, Linzi, 3x v Praze v Galerii kritiků, Galerii Černá¨labuť, Alšově Jihočeské galerii, performance v Národní Galerii v Praze (Anežský klášter), v Brněve Wannieck a Richard Adam Gallery aj.
Věnuje se také tvorbě nástěnných maleb (v roce 2015 namaloval největší nástěnnou malbu v ČR o ploše 600m2 v Tišnově u Brna). Další jeho nástěnné malby jsou ve Florencii, Kodani, Edinburghu, Lipsku, Praze aj.
V roce 2018 byl vyznamenán cenou „Goldene W“ za svou uměleckou a vědeckou činnost spojenou s dílem Richarda Wagnera. V roce 2018 se s týmem Macl+Luňáková zúčastnil mezinárodního divadelního festivalu v Casablance v Maroku s malířskou performance s projekcí, získána cena za interakci.
Napsal a vydal dvě knihy se svými malbami a textem – Mystéria Richarda Wagnera v obrazech (2013) a Mystéria vepsaná ve tvářích (2019).
Expresivní obrazy Vladimíra Kiseljova vyjadřují jeho synestetické vnímání světa – autor vnímá hudbu a všechny vjemy barevně a svými obrazy tedy vzácně propojuje všechny smysly diváka – barvy, filosofický význam, hudbu, pohyb, prostor a čas. Je autorem vlastního výtvarného směru – Synestetismu.
Věnuje se také symbolice Tarotu a v rámci výročí 300 let J.B. Santiniho Aichela realizoval několik přednášek o jeho architektuře z hlediska divadelně iniciačního v Městské knihovně Praha, kde od roku 2019 přednáší o dějinách umění a symbolice.
Unikátní malířsko-hudební performance realizuje s vynikajícími hudebníky (Hansjörg Albrecht, Milan Al Ashab, Michael Bártek, Eduard Šístek, Ludmila Pavlová, Petr Kolař, Jaroslav Svěcený, Jan Ryant Dřízal aj.)
V roce 2023 jako režisér a scénograf realizoval divadelní představení Chymická svatba Christiana Rosenkreutze, které bylo uváděno v divadlech ve Vodárenské věži Letná, Husa na provázku v Brně a Českých Budějovicích.
Výstavy mu kurátorsky uváděli Martin Dostál, Mgr. Vlasta Čiháková Noshiro Ph.D., Aleš Seifert, Alena Ochepovsky Bartková, Jiří Tichý a další.


Kontakt


openstudiosprague@gmail.com

Chcete pomoci s investicí do umění nebo byste rádi navštívili ateliér zastoupeného umělce? Ozvěte se nám.




Grafický design a web: David Babka