Vladimír Kiseljov


Adresa

Umělecká 15
Praha 7- Holešovice
Web: www.vladimirkiseljov.com
Otevřeno: 
pátek 15:00 - 20:00

sobota 10:00 - 15:00

Doprovodný program:
pátek 17.6. v 17h přednáška Udržitelnost umění v době války.

Malíř, performer, scénograf, režisér a spisovatel. To vše v jednom je Vladimír Kiseljov. Vystudoval SŠUŘ v Brně a Kunstuniversität v Grazu. Je autorem vlastního výtvarného směru – Synestetismu.
Expresivní obrazy vyjadřují jeho synestetické vnímání světa – autor vnímá hudbu a všechny vjemy barevně a svými obrazy tedy vzácně propojuje všechny smysly diváka – barvy, filosofický význam, hudbu, pohyb, prostor a čas. Unikátní malířsko-hudební performance realizuje s vynikajícími hudebníky.

Vladimír zrealizoval již přes 100 samostatných výstav maleb – jako například na International Biennale of Modern Art ve Florencii, Prague Quadriennale 2015 (největší mezinárodní výstavě scénografie), v Berlíně, Vídni, Lipsku, Edinburghu, Kodani, Mnichově, Linzi, 3x v Praze v Galerii kritiků, v Brně ve Wannieck a Richard Adam Gallery aj.

Věnuje se také tvorbě nástěnných maleb (v roce 2015 namaloval největší nástěnnou malbu v ČR o ploše 600m2 v Tišnově u Brna). Další jeho nástěnné malby jsou ve Florencii, Kodani, Edinburghu, Praze aj.
V roce 2018 byl vyznamenán cenou „Goldene W“ za svou uměleckou a vědeckou činnost spojenou s dílem Richarda Wagnera.

V roce 2018 se s týmem Macl+Luňáková zúčastnil mezinárodního divadelního festivalu v Casablance v Maroku s malířskou performance s projekcí, získána cena za interakci.
Napsal a vydal dvě knihy se svými malbami a textem.